Blog

 • 26/10/2023 0 Komentarze
  Drewniana wiata garażowa — jak o nią dbać?

  Co jest praktycznym elementem ogrodu lub posesji? Drewniane wiaty garażowe, które są również estetyczne – pod warunkiem że regularnie się o nie dba. Jak utrzymać je w idealnym stanie?

   

  Dowiedz się więcej
 • 11/10/2023 0 Komentarze
  Jak wybrać odpowiednią wiatę garażową?

  Chcąc wybrać tego typu konstrukcję, należy zastanowić się nad funkcjami, które ma ona pełnić. Wiata garażowa to nie tylko kluczowy element w ochronie pojazdu przed warunkami atmosferycznymi, ale również miejsce do spędzania czasu w gronie najbliższych, gdyż aranżacja przestrzeni nie jest trudna w realizacji. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na większą konstrukcję, wyposażoną w ściany boczne lub dodatkowe składziki, to w niej będziesz mógł przechowywać narzędzia, rower lub drewno opałowe.

   

  Dowiedz się więcej
 • 18/09/2023 0 Komentarze
  Jak dobrać rozmiar daszku nad drzwi — jaki rozmiar zadaszenia nad drzwi wejściowe?

  Szerokość i głębokość to parametry, które nas interesują. Nie mogą być one jednak ani zbyt duże, ani zbyt małe, ponieważ w pierwszym przypadku mogą przekroczyć przewidziane koszty, z kolei w drugim niedostatecznie chronić elementy zewnętrznej elewacji. Jak zatem odnaleźć złoty środek?

   

  Dowiedz się więcej
 • 08/05/2023 0 Komentarze
  Zadaszenie balkonu — co trzeba wiedzieć?

  Jeśli zwłaszcza w czasie upałów martwimy się o komfortowe przebywanie we własnej przestrzeni znajdującej się po zewnętrznej stronie budynku, to pewnie nie jest ona w żaden sposób chroniona. Aby oszczędzić sobie nerwów i poprawić swój komfort, warto zdecydować się na zadaszenie naszego balkonu. Co sprawdzi się najlepiej?

   

  Dowiedz się więcej
 • 08/05/2023 0 Komentarze
  Gdzie i kiedy sprawdzają się zadaszenia aluminiowe?

  Na przykład przy tarasach lub altanach, choć ich zastosowanie jest znacznie szersze. Obecnie zadaszenia aluminiowe dobrze znoszą surowe warunki atmosferyczne. Ponadto zgodne są z ekologicznymi standardami, związanymi z korzystaniem z materiałów przyjaznych środowisku. Gdzie i kiedy najlepiej wybrać te konstrukcje?

   

  Dowiedz się więcej
 • 24/03/2023 0 Komentarze
  Rośliny pod pergolą tarasową

  Warto dać nieco zieleni swojemu zakątkowi. W tym celu najlepiej sprawdzą się rośliny, umieszczone pod pergolą tarasową. Które z nich wybrać? Czy tworzywo zadaszenia ma znaczenie? Już odpowiadamy!

   

  Dowiedz się więcej
 • 09/01/2023 0 Komentarze
  Ekologia w ujęciu wiaty na samochód

  Myśląc o zadaszeniu, pod uwagę bierzemy nie tylko to, jak dobrze osłoni ono nasz pojazd, ale też jak będzie prezentowało się na tle elewacji. W związku z tym bardzo często pomijamy aspekt ekologiczny, a nie każdy przecież wie, że możliwe jest stworzenie takiej wiaty na samochód, która zadba nie tylko o pojazd, ale również środowisko.

   

  Dowiedz się więcej
 • 14/12/2022 0 Komentarze
  Czy kolor wiaty ma znaczenie?

  Nowoczesny styl, czy klasyczny wzór? Wiele domowników zadaje sobie pytanie, czy kolor wiaty ma znaczenie. Jeśli konstrukcja typu ma zręcznie uzupełniać się z zabudowaniami, to tak. Tym bardziej, że do wyboru jest wiele możliwości aranżacyjnych.

   

  Dowiedz się więcej
 • 24/11/2022 0 Komentarze
  Sposoby na zadaszenie tarasu

  Wybierając dodatkową osłonę, do wyboru mamy tanie, ale mniej trwałe tworzywa lub droższe, ale zdecydowanie trwalsze komponenty. Jakie są sposoby na zadaszenie tarasu tradycyjnego i wolnostojącego? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego.

   

  Dowiedz się więcej
 • 21/04/2022 0 Komentarze
  Wiata czy garaż – plusy i minusy rozwiązań

  Samochód to część majątku, która niestety traci na wartości (z różnymi wyjątkami). Nic więc dziwnego, że każdy właściciel chce jak najlepiej zadbać o swój pojazd, by jak najdłużej był w dobrym stanie. Ważny jest zarówno silnik samochodu, jak i jego karoseria. W końcu jako potencjalni kupcy w dużej mierze “kupujemy oczami”. Dlatego dla własnego komfortu, że dbasz o swoje auto oraz po to, by w przyszłości móc je sprzedać w lepszej cenie warto korzystać z garażu lub wiaty, by je chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Które rozwiązanie lepiej wybrać? Podpowiemy Ci poniżej.

   

  Dowiedz się więcej