Zadaszenie balkonu — co trzeba wiedzieć?

Jeśli zwłaszcza w czasie upałów martwimy się o komfortowe przebywanie we własnej przestrzeni znajdującej się po zewnętrznej stronie budynku, to pewnie nie jest ona w żaden sposób chroniona. Aby oszczędzić sobie nerwów i poprawić swój komfort, warto zdecydować się na zadaszenie naszego balkonu. Co sprawdzi się najlepiej?

 

Podstawowe kroki przed montażem zadaszenia

Zanim zaczniemy rozglądać się za materiałami i innymi szczegółami projektowymi, warto na początku zadać sobie pytanie, na jakie warunki narażony jest nasz balkon: jaka jest jego wielkość oraz czy w związku z tym, pozwala nam ona na zainstalowanie zadaszenia. Powszechnym błędem jest przekonanie, że element ten pełni jedynie funkcję estetyczną, co jest nieprawdą, bo podstawowym zadaniem zadaszenia jest ochrona domowników i zewnętrznej części elewacji przed pogodą. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zadaszenie było zarówno praktyczne, jak i estetyczne – warunkiem jest jednak dobry materiał i indywidualny projekt.

 

Co sprawdzi się do zadaszenia balkonu?

W okresie letnim, kiedy nie brakuje słońca, dobrym pomysłem jest ochronienie balkonu przed zbyt dużą temperaturą jednak bez znacznego zacienienia. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są zadaszenia balkonowe wykonywane z poliwęglanu, czyli materiału lekkiego i solidnego, ale łatwo obrabialnego. Największym atutem tego tworzywa są właściwości termiczne, gdyż powodują one, że materiał ten jest niezwykle odporny na temperatury wahające się od zakresu –30 do ponad +100 °C. Gwarantuje to, że zadaszenie z tego materiału wytrzyma nawet najsurowsze warunki niezależnie od pory roku.

 

Ponadto poliwęglan dobrze przepuszcza naturalne światło, nie powodując przy tym przebarwień na powierzchni tworzywa. W razie pojawienia się zabrudzeń na zadaszeniu możemy z łatwością usunąć z niego wszelkie zanieczyszczenia. Na dodatek zadaszenia z poliwęglanu doskonale łączą się z nowoczesną architekturą, więc wcale nie powinno dziwić na to, że materiał ten jest tak chętnie wybierany przy wielu projektach. A jeśli Ty sam chcesz przekonać się o atutach tego tworzywa, to w ofercie Fastlobud znajdziesz panele poliwęglanowe dopasowane do Twoich potrzeb – serdecznie zapraszamy!

0
Feed

Zostaw komentarz