Sposoby na zadaszenie tarasu

Wybierając dodatkową osłonę, do wyboru mamy tanie, ale mniej trwałe tworzywa lub droższe, ale zdecydowanie trwalsze komponenty. Jakie są sposoby na zadaszenie tarasu tradycyjnego i wolnostojącego? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego.

 

Jak wygląda zadaszenie tradycyjnych tarasy?

Kojarzą nam się przede wszystkim z otwartymi konstrukcjami. Z drugiej strony, aby cieszyć się całorocznym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, spora część osób decyduje się na ich zadaszenie.

 

W zależności od materiałów użytych w tarasie doskonały efekt można uzyskać, wybierając pokrycie z metalu lub drewna z dodatkiem profilowanych płyt i poliwęglanu. Dzięki temu z łatwością dostosować można przepuszczalność promieni słońca do swoich wymagań.

 

Przy tego rodzaju pokryciach korzysta się ze śrub montowanych do ścian mieszkania. Budowlę wspiera się też dodatkowymi słupami. Jeśli jednak pokrycie ma spady, to dobrym zamiennikiem jest przedłużenie okapu.

 

Na czym polega zadaszenie tarasu wolnostojącego?

Tego typu struktura charakteryzuje się tym, że stoi na dowolnej powierzchni poza domem. W związku z tym wolnostojące modele wymagają również innego wykonania pokrycia. Większość domowników wybiera budowle ogrodowe (najczęściej pergole) w postaci wiaty, które można dostosować do elementów konstrukcyjnych. 

 

Niestety, otwarte tarasy nie posiadają dodatkowej podpory w formie budynku, dlatego pergole muszą cechować się stabilnością. To też dodatkowy wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić - z tego powodu warto rozważyć tymczasowe alternatywy.

 

Chwilowe rozwiązania

W ramach zaoszczędzenia funduszy popularne są również żagle przeciwsłoneczne, pawilony lub wysuwane markizy. Trzeba przyznać, że to dość tanie możliwości zadaszenia.

 

Minusem jest jednak jakość, bo konieczne trzeba je składać na koniec sezonu lub przy niepogodzie. Należy też pamiętać, że mogą ulec uszkodzeniu. Czy warto je polecić? Tak, jeśli poszukujesz rozwiązania na pewien czas. Niekoniecznie, w przypadku chęci zastosowania trwalszych materiałów.

0
Feed

Zostaw komentarz