Jak wybrać odpowiednią wiatę garażową?

Chcąc wybrać tego typu konstrukcję, należy zastanowić się nad funkcjami, które ma ona pełnić. Wiata garażowa to nie tylko kluczowy element w ochronie pojazdu przed warunkami atmosferycznymi, ale również miejsce do spędzania czasu w gronie najbliższych, gdyż aranżacja przestrzeni nie jest trudna w realizacji. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na większą konstrukcję, wyposażoną w ściany boczne lub dodatkowe składziki, to w niej będziesz mógł przechowywać narzędzia, rower lub drewno opałowe.

 

Pomiar i miejsce

Niezależnie od przeznaczenia wiaty garażowej, obowiązkowym krokiem jest zmierzenie dostępnej przestrzeni, na której chcesz ją zainstalować. W przypadku chęci wykorzystania jej jako parking zadbaj, byś wjeżdżając lub wyjeżdżając miał wystarczająco dużo miejsca na manewrowanie pojazdem. Pamiętaj też, że w przypadku konstrukcji o niewielkich rozmiarach unikniesz uciążliwych formalności związanych z uzyskiwaniem pozwolenia na budowę.

Kwestia montażu i materiałów

Jeżeli wykonałeś już oba powyższe kroki, to pewnie zastanawiasz się, jak wybrać idealną wiatę garażową — to znaczy taką, która będzie służyć Ci jak najdłużej. Zależy to od kilku czynników, dlatego pozwól, że wyjaśnimy Ci wszystko po kolei:

  • materiał — w surowych warunkach klimatycznych najlepiej sprawdzą się konstrukcje z profili stalowych. Jeśli jednak mieszkasz w cieplejszych regionach, to śmiało możesz zdecydować się na naturalne modele z drewna konstrukcyjnego.
  • montaż — na rynku nietrudno znaleźć zestawy przeznaczone do samodzielnego montażu. Zalecamy jednak zdecydować się na pomoc firmy, która oferuje m.in. usługę profesjonalnej instalacji.
  • jakość — szukając ofert, zwróć uwagę na technologię, jaką wykorzystuje dana działalność oraz czy materiały pochodzą od sprawdzonych producentów.

Dostępny budżet

Koszt za wiatę jest mniejszy niż w przypadku budowy garażu wolnostojącego. Wszystko jednak zależy od tego, czy konstrukcja będzie dopasowana do miejsca, w którym ma się ostatecznie znaleźć. Postaw na działalność, gdzie liczy się przede wszystkim precyzyjność — polecamy Ci firmę Fastlobud, która jest w stanie swobodnie wykonać modyfikacje projektów konstrukcji i idealnie dostosować ją do wielkości przestrzeni, którą ma zakrywać.

0
Feed

Zostaw komentarz